Етичні положення

1.1. Публікаційна етика в документах
Редакційна колегія журналу Соціологічні студії функціонує у відповідності з нормами та міжнародними стандартами, що встановлені Комітетом з етики публікацій Committee on Publication Ethics (COPE)
Редколегія журналу Соціологічні студії пропонує потенційним авторам журналу, рецензентам та читачам цілковито дотримуватися правил академічного письма та академічної етики згідно з роботою Miguel Roig (2003, 2006, 2015) «Уникаючи плагіату, самоплагіату та інших сумнівних практик письма: Довідник з етичного письма».

1.2. Публікаційна етика в дії
Редакційна колегія журналу Соціологічні студії дуже серйозно ставиться до питань порушення авторських прав, плагіату чи інших неетичних практик і захищає репутацію журналу від зловживань та права наших авторів.

1.3. Протидія плагіату
Одними з принципів редакційної політики є протидія плагіату та самоплагіату.
Плагіатом вважається оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів інших авторів без зазначення авторства.

Автоплагіатом (самоплагіатом) вважається надання у матеріалах рукопису власних, раніше вже опублікованих наукових результатів як нових результатів.

Автори статті повинні гарантувати, що вони написали абсолютно оригінальну роботу, і, якщо автори використали матеріали і/або слова інших авторів, це повинно бути відповідним способом позначено посиланням або вказано в тексті.

Усі статті, підготовлені до публікації в журналі Соціологічні студії, перевіряються на плагіат розробником сервісу Unicheck компанією «Антиплагіат».

Якщо плагіат чи текстові запозичення виявлені редакторами або рецензентами на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора (авторів) попереджують про необхідність перегляду та виправлення тексту або надання посилання на першоджерело. Якщо плагіат складає більше 25%, стаття відхиляється, а інформація про це надається до установи/працедавця автора. 

Плагіат в усіх своїх формах є неетичною поведінкою при публікації, тому він є неприпустимим.

Представлення одного і того ж рукопису більш ніж до одного журналу одночасно є неетичною поведінкою при публікації і є неприпустимим.

Якщо після опублікування матеріалів рукопису виявлено плагіат, то редакційна колегія проводить аналіз цього факту. Залежно від масштабу плагіату документ також може бути відкликано (видалено).