Політика рецензування
1.1. Призначення рецензентів
Наукові статті, які надійшли в редакцію журналу Соціологічні студії, проходять через інститут (процедуру) рецензування. Оцінювання наукової якості статті й відповідності вимогам журналу здійснюється конфіденційно на основі подвійного «сліпого» (double-blind) рецензування, коли ані автор, ані рецензенти не мають інформації щодо один одного, і кожна стаття рецензується двома рецензентами.
Політика журналу Соціологічні студії полягає в тому, що рецензенти не повинні призначатися для статті, якщо:
- рецензент є рекомендованим автором рукопису;
- рецензент має однакову афіляцію із одним зі співавторів рукопису;
- рецензент представляє організацію, яка фінансує дослідження;
- рецензент не є експертом у своїй галузі;
- академічна ідентичність автора(ів) не встановлена.
1.2. Процес рецензування
1. Відповідальний секретар і головний редактор визначають відповідність статті профілю журналу, вимогам щодо оформлення та спрямовують її на рецензування двом експертам галузі, доктору або кандидату наук, які мають найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію.
2. Відповідальний секретар протягом 5 робочих днів повідомляє основного автора про отримання електронного варіанту статті.
3. Строки рецензування в кожному окремому випадку визначаються відповідальним секретарем з урахуванням умов для максимально оперативної публікації. Термін рецензування не повинен перевищувати 3 місяці з моменту повідомлення щодо отримання статті редакційною колегією журналу.
4. Форма рецензії є усталеною і заповнюється рецензентами у електронному форматі. У рецензії має бути висвітлено:
- відповідність змісту статті заявленій у назві темі;
- відповідність статті сучасним науково-теоретичним положенням;
- доступність статті читачам щодо мови, стилю, наочності таблиць та рисунків;
- позитивні сторони й недоліки статті; які виправлення та доповнення потрібно внести автору;
- Рекомендацію щодо публікації статті: «вимагає незначних виправлень», «вимагає помірного доопрацювання», «вимагає серйозного перегляду», «подати в інші видання», «відхилення».
5. Рекомендації «вимагає незначних виправлень», «вимагає помірного доопрацювання» зобов’язують автора внести зміни протягом 3-5 та 5-14 робочих днів відповідно. Рекомендація «вимагає серйозного перегляду» – до 3 місяців і може бути прийнятою у наступний номер журналу. Рекомендації «подати в інші видання», «відхилення» передбачають вмотивовані пояснення авторам щодо причини відмови. Стаття, яка не рекомендована до публікації, до повторного розгляду не приймається.
6. Остаточне рішення про доцільність публікації статті приймає редакційна колегія.
7. Після прийняття редакційною колегією рішення про допуск статті до публікації відповідальний секретар інформує про це автора та зазначає терміни публікації.