Редакційна політика

ЩО ЖУРНАЛ ПУБЛІКУЄ

1.1. Галузь і проблематика
У журналі Соціологічні студії публікуються оригінальні рецензовані статті за результатами теоретичних та емпіричних досліджень, методологічних та методичних розробок із соціології. Журнал не є спеціалізованим, а натомість в ньому публікуються статті, що привертають увагу основних галузей сучасної соціології.

1.2. Розділи журналу
Соціологія: актуальне, дискусійне
Теоретичні положення соціологічних розвідок
Методологія та методи соціологічних досліджень
Соціальні реальності в емпіричних дослідженнях
Соціальна робота та управління

ПОЛІТИКА ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Журнал Соціологічні студії дотримується політики відкритого доступу (open access) до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових статей журналу представлений на офіційному сайті журналу у розділі Архіви.

ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ та АВТОРСЬКІ ПРАВА

Автори, що представляють статті для публікації, гарантують, що ця робота не є порушенням будь-якого існуючого авторського права, і страхують видавця від будь-яких порушень такої гарантії. Автори отримують право на авторство своєї роботи згідно дати публікації номеру журналу та назавжди зберігають це право за собою без жодних обмежень.
Усі опубліковані статті є у вільному доступі, тобто є доступними на безоплатній основі та поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License International CC BY-NC, яка дозволяє іншим особам вільно читати, завантажувати, копіювати, роздруковувати, поширювати з некомерційною метою статті з визнанням їх авторства і першої публікації в цьому журналі. 

ПОЛІТИКА АРХІВУВАННЯ

Журнал Соціологічні студії використовує систему LOCKSS для розподіленого архівного зберігання змісту опублікованих статей в численних бібліотеках та інформаційних центрах. Це гарантує довготермінове зберігання архівів журналу та автоматичне відновлення пошкодженої інформації. 
Журнал Соціологічні студії використовує політику архівування PKP Preservation Network, яка передбачає безкоштовні сервіси архівування для журналів, створених на платформі OJS.
Повнотекстовий доступ до наукових статей журналу Соціологічні студії є на його офіційному сайті у розділі Архіви, на сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, у реферативній базі даних Україніка наукова, у електронному репозитарії Волинського національного університету імені Лесі Українки eVNUIR.
На умовах ліцензії Creative Commons Attribution License International CC BY-NC автори можуть архівувати свої статті самостійно.

АВТОРСЬКІ ВНЕСКИ

1.1. Авторство і подання
Усі сторони, які зробили суттєвий внесок у статтю, мають бути зазначені як автори. Основне авторство, порядок авторства тощо мають ґрунтуватися на відносних наукових чи професійних внесках залучених осіб, незалежно від їх статусу. Студент зазвичай вказується як основний автор будь-якої багатоавторської публікації, яка є підготовленою в рамках його дисертації.
Один із авторів, як правило основний автор, здійснює подання статті та супровідних документів. Без юридичних підстав редакція залишає за собою право відмовити в розгляді рукописів, наданих третьою стороною, а не самими авторами.
Авторство та авторські внески вказуються у Авторській декларації.

1.2. Подяки і допомога в написанні
Усі учасники, які не відповідають критеріям авторства, повинні бути перераховані в розділі Подяки (останній розділ статті після Висновків) із зазначенням рівня вкладу, імені особи, назви організації, яка оплатила допомогу, тощо. Вихідні дані гранду, на основі якого була підготовлена стаття, зазначається обов’язково. Технічний супровід із редагування тексту і його вичитування допомогою не вважається.
Будь ласка, надсилайте будь-яку особисту подяку окремо від основного тексту, щоб полегшити анонімне рецензування.

ПОЛІТИКА РЕЦЕНЗУВАННЯ

1.1. Призначення рецензентів
Наукові статті, які надійшли в редакцію журналу Соціологічні студії, проходять через інститут (процедуру) рецензування. Оцінювання наукової якості статті й відповідності вимогам журналу здійснюється конфіденційно на основі подвійного «сліпого» (double-blind) рецензування, коли ані автор, ані рецензенти не мають інформації щодо один одного, і кожна стаття рецензується двома рецензентами.
Політика журналу Соціологічні студії полягає в тому, що рецензенти не повинні призначатися для статті, якщо:

  • рецензент є рекомендованим автором рукопису;
  • рецензент має однакову афіляцію із одним зі співавторів рукопису;
  • рецензент представляє організацію, яка фінансує дослідження;
  • рецензент не є експертом у своїй галузі;
  • академічна ідентичність автора(ів) не встановлена.

1.2. Процес рецензування
1. Відповідальний секретар і головний редактор визначають відповідність статті профілю журналу, вимогам щодо оформлення та спрямовують її на рецензування двом експертам галузі, доктору або кандидату наук, які мають найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію.
2. Відповідальний секретар протягом 5 робочих днів повідомляє основного автора про отримання електронного варіанту статті.
3. Строки рецензування в кожному окремому випадку визначаються відповідальним секретарем з урахуванням умов для максимально оперативної публікації. Термін рецензування не повинен перевищувати 3 місяці з моменту повідомлення щодо отримання статті редакційною колегією журналу.
4. Форма рецензії є усталеною і заповнюється рецензентами у електронному форматі. У рецензії має бути висвітлено:

  • відповідність змісту статті заявленій у назві темі;
  • відповідність статті сучасним науково-теоретичним положенням;
  • доступність статті читачам щодо мови, стилю, наочності таблиць та рисунків;
  • позитивні сторони й недоліки статті; які виправлення та доповнення потрібно внести автору;
  • Рекомендацію щодо публікації статті: «вимагає незначних виправлень», «вимагає помірного доопрацювання», «вимагає серйозного перегляду», «подати в інші видання», «відхилення».

5. Рекомендації «вимагає незначних виправлень», «вимагає помірного доопрацювання» зобов’язують автора внести зміни протягом 3-5 та 5-14 робочих днів відповідно. Рекомендація «вимагає серйозного перегляду» – до 3 місяців і може бути прийнятою у наступний номер журналу. Рекомендації «подати в інші видання», «відхилення» передбачають вмотивовані пояснення авторам щодо причини відмови. Стаття, яка не рекомендована до публікації, до повторного розгляду не приймається.
6. Остаточне рішення про доцільність публікації статті приймає редакційна колегія.
7. Після прийняття редакційною колегією рішення про допуск статті до публікації відповідальний секретар інформує про це автора та зазначає терміни публікації.

ЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Публікаційна етика в документах
Редакційна колегія журналу Соціологічні студії функціонує у відповідності з нормами та міжнародними стандартами, що встановлені Комітетом з етики публікацій Committee on Publication Ethics (COPE)
Редколегія журналу Соціологічні студії пропонує потенційним авторам журналу, рецензентам та читачам цілковито дотримуватися правил академічного письма та академічної етики згідно з роботою Мігеля Рога (2003, 2006, 2015) «Уникаючи плагіату, самоплагіату та інших сумнівних практик письма: Довідник з етичного письма».

1.2. Публікаційна етика в дії
Редакційна колегія журналу Соціологічні студії дуже серйозно ставиться до питань порушення авторських прав, плагіату чи інших неетичних практик і захищає репутацію журналу від зловживань та права наших авторів.
До видання у журналу Соціологічні студії не приймаються:

  • опубліковані раніше матеріали;
  • одночасно подані матеріали до іншого(-их) видань;
  • матеріали із порушенням авторських прав, або недостатнім визнанням;
  • матеріали із виявленим плагіатом;
  • матеріали із дослідженням, яке потребує рішення Етичної комісії, проте немає такого;
  • матеріали із не встановленою академічною ідентичністю автора(-ів).

Редакційна колегія журналу Соціологічні студії розглядає та ініціює звернення у випадках порушення публікаційної етики. Якщо опублікована в журналі Соціологічні студії стаття:

  1. використана в іншій публікації без належного посилання, то редакція журналу надсилає офіційний лист усім учасникам (автор(ам), їхнім керівникам згідно вказаної афіляції, виданню) із зазначенням вжити необхідних заходів;
  2. виявилася плагіатом іншої роботи або включила захищений авторським правом матеріал третьої сторони без дозволу чи з недостатнім визнанням, або авторство статті оскаржується, то редакція журналу залишає за собою право на такі заходи як або внести виправлення, або відкликати статтю, або поставити питання на розгляд керівника кафедри або декана закладу автора та/або відповідних академічних органів чи товариств, проте не обмежується ними.

ПОДАННЯ

Перед поданням статті до журналу Соціологічні студії, будь ласка ознайомтеся із правилами підготовки і подання рукописів у вкладці Для авторів.
Правила подання і розгляду є такими:

  1. Статті, які надійшли до редакційної колегії, розглядаються протягом трьох місяців;
  2. Редакційна колегія перевіряє академічну ідентичність автора(ів);
  3. Редакційна колегія має право відправити статтю на додаткове рецензування;
  4. Редакційна колегія має право здійснювати літературне редагування статті, і за необхідності науково редагувати її, ставлячи до відома автора;
  5. Редакційна колегія залишає за собою право відхиляти статтю, яка не відповідає встановленим вимогам або тематиці журналу;
  6. У разі відхилення статті редакційна колегія надає автору вмотивований висновок;
  7. Автори протягом 5 днів отримують повідомлення про надходження статті. Від одного місяця до трьох після її реєстрації, автору повідомляють про результати рецензування;
  8. Редакційна колегія надає автору безкоштовний екземпляр журналу, який містить опубліковану статтю;
  9. Статті приймаються до 15 травня (№ 1), 15 листопада (№ 2).

Якщо академічну ідентичність автора встановити не вдається, стаття не надсилається рецензентам. Ми настійно рекомендуємо всім авторам використовувати свої інституційні / університетські облікові записи електронної пошти з метою додаткового підтвердження вашої особи. Ми також просимо надати ідентифікаційні дані ORCID, посилання на Google Scholar, а також дані інших наявних у автора профілів з метою запобігання фальшивим поданням та підтвердження публікаційних намірів. Ідентифікатор ORCID для всіх співавторів є частиною процесу подання цього журналу.
Перед поданням переконайтеся, що підготували текст статті, декларацію та інші супровідні документи, та або здійсніть онлайн подання через сайт журналу, або надішліть їх на електронні адреси журналу, вказані в Контактній інформації від імені основного автора.