Життєві шанси й можливості в Україні: субʼєктивна оцінка об’єктивної реальності (три різні профілі можливостей)
DOI:
https://doi.org/10.29038/2306-3971-2016-01-31-36Ключові слова:
життєві шанси, життєві можливості, життєві ресурсиАнотація
У статті продовжено аналіз стану невизначеності та наявність великої кількості соціальних груп з обмеженим життєвим ресурсом і невисоким статусом; у другій роботі акцентовано увагу на розгляді співвіднесення життєвих шансів зі структурою соціальних можливостей, що відбувається в процесі оцінки індивідом своєї вихідної позиції – процесі, необхідному йому для побудови життєвих стратегій. Ураховано дані про рівень життя й соціальної захищеності жителів України до 2014 р., показники здоровʼя, рівня освіти та культурного розвитку населення, гендерної, вікової нерівності, можливостей легкого включення у сферу бізнесу. Звернуто увагу на те, що використання активних життєвих стратегій і забезпечення можливостей в економічній сфері утруднюються наявними проблемами в нормативно-регуляційній системі підприємництва.
Посилання
2. Muradyan, O. (2015), Life Chances and Opportunities in Ukraine: a Subjective Evaluation of Objective Reality, Sociological studios, No. 1, Vol. 6, Pp. 68–78.
3. Shupik, I. I. (2012), “The gender dimension of the economic security of Ukraine”, http://www.nbuv.gov.ua/ old_jrn/Natural/Vkhdtusg/2012_125/48.pdf